WordPress manuálna aktualizácia

WordPress aktualizácia je jednoduchá záležitosť. Vyššie verzie wordpresu ju umožňujú totiž vykonať automaticky. V časti aktualizácie Vás wordpress automaticky upozorní, kedy je dostupná nová verzia a celý proces sa vykoná na jedno kliknutie. Pre každý prípad je potrebné najprv vykonať zálohu databázy a súborov.

 

WordPress manuálna aktualizácia

Sú však situácie keď automatická aktualizácia nie je možná. Môže to byť najmä z dôvodu rôznych php nastavení Vášho hostigu. Tu je základný návod na manuálnu aktualizáciu.

 

1. Záloha worpdress databázy

Tento krok je dôležitý nielen pri aktualizácii. Je potrebné vykonávať pravidelné zálohy Vašej databázy. Osobitne to platí, ak Váš hosting túto činnosť neposkytuje automaticky.

 

2. Záloha worpdress súborov

Pri aktualizácii sa mažú a vkladajú nové wp súbory. V prípade, že by sa niečo neočakávané stalo, je dobré mať zálohu celej stránky. Vykonať je to možné cez Vášho obľúbeného ftp klienta.

 

3. Deaktivovanie pluginov

V časti inštalované moduly, vykonajte hromadnú deaktiváciu pluginov.

 

4. Stiahnutie najnovšej worpress verzie

Stiahnite si najnovšiu verziu worpdressu.

 

5. Zmazanie starých súborov

Vymažte adresáre wp-admin a wp-includes.

 

6. Nahranie nových WP súborov

Nahrajte všetky súbory z novej WP verzie do Vašej verzie. Tie, ktoré je potrebné prepísať, tak prepíšte.

 

7. Spustenie wp upgrade programu

Spustite upload databázy na adrese: vasadomena/wp-login.php

 

8. Aktivovanie WP pluginov

Aktivujte po jednom všetky pluginy a skontrolujte či fungujú korektne. Ich kompatibilitu je potrebné overiť, ešte pred samotnou inštaláciou na stránke wp plugins.

 

Detailný postup

Uvedené kroky sú postačujúce vo veľkej väčšine prípadov. V prípade, že robíte upgrade staršej verzie, je dobré si pozrieť detailný postup.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>