Ako na bezpečnejší WordPress a Joomla!

Obľúbené redakčné systémy WordPress a Joomla! predstavujú jednoduchý spôsob ako prísť k novému firemnému či osobnému webu. Napriek tomu že sú vzhľadom na licenciu open source dostupné bezplatne, sú rovnako kvalitné a v mnohých prípadoch aj lepšie ako iné (platené) CMS. Aj pri WordPress a Joomla! je však potrebné venovať dostatočnú pozornosť zabezpečeniu stránky a jej obsahu.

joomla a wordpress upgrade

Elementárnym základom sú silné administračné heslá a prihlasovacie mená, pravidelne zálohovať súbory a databázy, neinštalovať nezabezpečené rozšírenia z nedôveryhodných zdrojov, nepoužívané rozšírenia a pluginy odstraňovať. Jedným z najdôležitejších prvkov obrany webu sú pravidelné bezpečnostné aktualizácie redakčného systému, ktorých zanedbanie otvára dvierka hackerom.

 

 

Čo je to upgrade a prečo ho potrebujete?

Každý web sa dá nejakým spôsobom napadnúť. Tvorcovia redakčných systémov však vynakladajú značné úsilie, aby to prípadnému útočníkovi maximálne sťažili. Preto popri pravidelných „menších“ aktualizáciách opravujúcich bezpečnostné a iné chybičky vydávajú raz za čas „veľký“ upgrade na úplne novú bezpečnejšiu verziu obohatenú aj o nové funkcie systému. Najbezpečnejšie je sťahovať súbory pre upgrade len na oficiálnych stránkach týchto redakčných systémov.

Upgrade redakčných systémov na novú verziu môže byť pre menej skúsených užívateľov pomerne náročný úkon pri ktorom sa často „podarí“ nejaká chybička vedúca až k znefunkčneniu webstránky. Napríklad pri migrácii Joomla! na vyššiu verziu môžu prísť problémy s nekompatibilitou niektorých komponentov. Aj aktualizácie a upgrade systému WordPress prinášajú neskúseným užívateľom množstvo starostí.

 

Spravíme za vás upgrade WordPress a Joomla!

Sme špecialisti na redakčné systémy Joomla! a WordPress. Okrem inštalácie, úprav a kompletného spustenia webu v týchto CMS ponúkame aj služby týkajúce sa údržby a aktualizácie webstránok vybudovaných s použitím týchto systémov. Prevedieme upgrade, nainštalujeme aktualizácie, preveríme bezpečnostný stav a dôležité nastavenia. Môžete sa venovať vášmu biznisu – a my sa postaráme o vaše webové stránky.

 

 

2 odpovede na WP a Joomla upgrade

 • Lukáš Oubrecht povedal:

  Dobrý den,
  jaká by byla cena za migraci webu z Joomly 1.5 na Joomla 2.5 nebo 3? Migrovat stačí pouze články, uživatelé, odkazy, menu + položky. Šablony atd. si již doděláme samy. Potřebujeme zmigrovat pouze obsah.
  Lukáš Oubrecht

 • SunWave Design povedal:

  Dobrý deň pán Lukáš Oubrecht,
  bližšie info som Vám napísal e-mailom.

  Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>