WordPress 4.1 Dinah

WordPress 4.1 nesie meno americkej speváčky Dinah Washingtonovej. Aj keď sa zdalo že WordPress už nemôže :) byť lepší, tvorcovia verzie 4.1 opäť zdokonalili tento redakčný systém správnym smerom.

Nová WordPress šablóna Twenty Fifteen

Nová šablóna svojim rozložením vychádza z osvedčenej minuloročnej šablóny Twenty Fourteen s vľavo umiestneným vertikálnym menu. Obsahuje 6 nastaviteľných farebných variácií (schém) s možnosťou ďalších úprav farieb. Pôsobí veľmi elegantným dojmom, stavia na prehľadnosti privedenej až do minimalizmu a samozrejme je plne responzívna. Je ideálna na blog alebo moderný online magazín, poslúži však aj ako základ firemného webu alebo microsite. Dokonalá čitateľnosť obsahu vašej webstránky aj na displejoch mobilov je dnes cenná konkurenčná výhoda.

Vylepšený editor príspevkov

Vývojári dotiahli do finálneho štádia režim nevyrušovaného písania (Distraction Free Mode), pri ktorom sú počas písania alebo editácie príspevku skryté všetky ovládacie prvky WordPress. Samozrejme okrem ovládacích prvkov textového editoru, takže užívateľ sa môže plne sústrediť na prácu s textom a nie je rušený inými súčasťami administrácie WP. Návrat do plného režimu administrácie je veľmi jednoduchý (posunutím kurzora mimo oblasť písania).

Práca s médiami

Vylepšením prešlo aj zarovnávanie mediálnych súborov (napr. obrázkov) v príspevku, odteraz sa nastavuje omnoho jednoduchšie pomocou ikoniek. Vďaka novej funkcii si tiež môžete jednoduchšie vyhľadať mediálne súbory z konkrétneho mesiaca (ak boli uploadované pomocou editora). To výrazne zjednodušuje prácu s médiami bez ohľadu na to, či mesačne publikujete desiatky alebo stovky súborov.

Ďalšie vylepšenia WordPress 4.1

V administrácii pribudlo tlačidlo “Odhlásiť ostatné relácie” užitočné v momente, keď sa zabudnete odhlásiť z administrácie svojho WP napríklad počas práce na cudzom počítači. Zaujímavou novinkou je, že systém WP odteraz dokáže na základe vami používaných pluginov navrhovať (v novej záložke), aké ďalšie pluginy by sa vám mohli hodiť. To síce môže byť na jednej strane užitočné, na strane druhej však netreba zabúdať že pri WP pluginoch rozhodne platí že “menej je viac”. Ďalšie vylepšenia priniesol WordPress 4.1 Dinah vývojárom.

Na záver

Cennou novinkou je, že jazykovú verziu si odteraz môžete jednoducho zvoliť priamo z administrácie WP. Inštalácia a aktivácia prebehne automaticky, aj keď niektoré textové prvky nie sú z angličtiny preložené. Prehľad všetkých zmien a noviniek WordPress 4.1 Dinah nájdete na stránkach kódexu WordPress. S aktualizáciou, dizajnom, funkciami a úpravami vášho WordPress webu vám radi pomôžeme – kedykoľvek nás kontaktujte.

Jedna odpoveď na WordPress 4.1 Dinah

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>