WordPress 4.0 Benny

WordPress 4.0 bol pomenovaný podľa Bennyho Goodmana, slávneho amerického  jazzového a swingového hudobníka. Nový WordPress tentoraz prináša navonok nepríliš výrazné, ale predsa len príjemné vylepšenia niektorých funkcií tohto obľúbeného redakčného systému.

Prehľadnejšia správa multimédií

Multimediálne súbory uložené v Knihovni médií sa v novej verzii WP zobrazujú v tzv. nekonečnej mriežke (grid, dlaždicová galéria), teda sú užívateľovi k dispozícii bez stránkovania v jednom elegantnom prehľade súborov (obrázkov). Súbory sa tiež ľahšie a príjemnejšie editujú priamo z náhľadu. To ocenia najmä užívatelia pristupujúci do administrácie WP zo zariadení s nižším rozlíšením obrazovky.

Vylepšené vkladanie externého obsahu

Aj vkladanie externého obsahu – napríklad videí z YouTube alebo správ z Twitteru – prešlo šikovným vylepšením. Externý obsah vložený (embedovaný) do príspevku sa vám zobrazí už priamo v editore príspevku. Prípadné úpravy, presunutie obsahu a pod. teda môžete spraviť ešte pred publikovaním článku, pričom ihneď vidíte v administrácii výsledný vzhľad a umiestnenie obsahu, ako sa po publikovaní zobrazí čitateľom. Po novom už môžete vložiť do príspevku viac typov súborov – napríklad aj zoznamy videí z YouTube.

Zjednodušenie práce s vizuálnym editorom príspevkov

Editor príspevkov sa odteraz automaticky prispôsobuje dĺžke textu príspevku. Vďaka tomu ubudol z editora jeden posuvník a menu formátovania textu je k dispozícii bez ohľadu na dĺžku príspevku. To ocenia najmä bloggeri publikujúci dlhšie články.

Zlepšené vyhľadávanie pluginov

Medzi desaťtisícmi pluginov z katalógu WordPress sa priamo v administrácii WP vyhľadáva opäť o niečo jednoduchšie a zároveň efektívnejšie – rozhranie, ale aj funkčnosť vyhľadávania, zobrazenie detailných vlastností pluginov a proces inštalácie pluginov prešli výrazným vylepšením. Vývojárov poteší možnosť odlíšiť svoj plugin od tých ostatných vlastnou ikonou pluginu.

Kompletný prehľad zmien a vylepšení nájdete na stránke Codex.WordPress.org. Potrebujete pomôcť s redakčným systémom WordPress, inštaláciou WP, pluginmi alebo web designom? Kontaktujte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>