WordPress 3.9 Smith

Najnovší WordPress 3.9 bol opäť pomenovaný po jazzovom hudobníkovi – tentokrát po organistovi menom Jimmy Smith. Aj keď nová verzia WP nepriniesla žiadne revolučné zmeny, potešila používateľov redakčného systému WordPress sériou veľmi príjemných vylepšení.

Jednoduchšia práca s príspevkami (článkami)

Textový editor (TinyMCE 4.0.x) implementovaný v redakčnom systéme WP 3.9 v prvom rade zjednodušuje vkladanie textov (Ctrl + C, Ctrl + V) naformátovaných v iných textových editoroch. To v minulosti vždy prinášalo problémy s formátovaním textu a jeho úpravami – WordPress 3.9 Smith to však má vyriešené (vrátane bezproblémového kopírovania formátovaných textov z wordu). Jednoduchšia práca s vkladaním textov je pre nový WordPress veľké plus.

Vylepšený upload a úpravy obrázkov

Umiestniť obrázok z počítača do príspevku vo WordPress nikdy nebolo jednoduchšie – stačí ho na obrazovke PC „chytiť“ kurzorom a „pretiahnuť“ do okna editoru príspevku. Priamo v editore si môžete obrázok upraviť: otočiť, orezať, upraviť rozmery. Galériu obrázkov si môžete v editore zobraziť v mriežke (grid) a hneď vidíte jej aktuálny vzhľad – presne ako sa bude zobrazovať v príspevku.
 

 

Niektoré z ďalších vylepšení WordPress 3.9

  • Stránka administrácie WP s možnosťami výberu a inštalácie vzhľadových tém takisto prešla úpravou designu a vylepšeným prístupom k ďalším témam z databázy WordPress.org.
  • WordPress team nezabudol ani na audio a video súbory – nový WP umožňuje vytvárať zoznamy multimediálnych súborov a prehľadne ich publikovať v príspevkoch.
  • Pridávanie, úprava a presun widgetov, ale aj úprava hlavičky (orez obrázkov atď.) sú odteraz dostupné priamo z rozhrania úpravy témy a s okamžitým náhľadom výsledku.
  • Ďalšie zmeny redakčného systému WordPress sú síce skryté „pod kapotou“, ale rovnako užitočné – napríklad podpora HTML5 značiek, lepšie zabezpečenie databáz pred chybami atď.
  • Kompletný prehľad noviniek verzie 3.9 nájdete ako vždy na stránkach kódexu WordPress.

 Ako aktualizovať na WordPress 3.9?

Aj keď oproti predošlej verzii WP nedošlo k dramatickým zmenám a aktualizácia je vďaka tomu relatívne jednoduchá záležitosť, môžu sa prípadne vyskytnúť problémy napríklad s kompatibilitou niektorých widgetov, funkcií a pod. Najmä pre firemné weby bežiace na WordPress preto odporúčame prenechať aktualizácie na odborníkov schopných vyriešiť akýkoľvek nečakaný problém.

Sme pripravení vo všetkom sa postarať o váš WordPress web – kontaktujte nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>