WordPress 3.8 Parker

Nová verzia redakčného systému WordPress 3.8 Parker bola vyvíjaná súbežne s verziou 3.7. Preto neprekvapuje, že k vydaniu WP 3.8 došlo už 12. decembra 2013, teda necelé dva mesiace po vydaní predchádzajúcej verzie. Tento trend rýchlych aktualizácií bude zrejme odteraz pre WordPress štandardom. Meno Parker pripomína pamiatku jazzového velikána, amerického saxafonistu Charlieho Parkera.

Twenty Fourteen magazine

Nová predvolená WordPress šablóna prináša magazínový štýl s dvoma bočnými panelmi (primárnym ľavým + voliteľným pravým) a nápadným sliderom (prezentujúcim predvolené články). Alternatívou slideru sú klasické dlaždice (grid). Twenty Fourteen je responzívna téma s interaktívnymi prvkami, pomocou ktorej zo svojho WordPress blogu ľahko vytvoríte moderný internetový magazín.

Wordpress 3.8

Medzi šablónami stránok nechýba špeciálna stránka s prehľadom autorov magazínu, a stránka s plnou šírkou (full width page) neobsahujúca voliteľný pravý bočný panel. Téma Twenty Fourteen disponuje troma oblasťami pre widgety (vrátane zápätia) a dvoma oblasťami pre navigačné menu. Eleganciu dizajnu Twenty Fourteen zvýrazňuje prednastavený font, výborne čitateľný aj na mobilných displejoch.

Vylepšené admin rozhranie

WordPress 3.8 je odteraz krajší :) aj „zvnútra“, keďže užívatelia dostali k dispozícii 8 farebných schém administrácie (nájdete ich v nastaveniach užívateľského profilu). Nové rozhranie je viac minimalistické, prehľadné, s lepším kontrastom a samozrejme responzívne, teda prispôsobujúce sa rôznym rozmerom displejov. Poteší zjednodušená správa vzhľadu a tém. Práca s widgetmi (kde sa používa tradičný systém drag and drop) takisto prešla modernizíciou a je po novom o niečo príjemnejšia.

Záverom

Magazínový štýl Twenty Fourteen možno nevyhovuje každému, nový WordPress 3.8 je však ďalším úspešným krokom pri vývoji tohto obľúbeného redakčného systému. Kompletný prehľad zmien nájdete na príslušnej stránke kódexu WP.

WordPress 3.8 – na stiahnutie

Plnú verziu 3.8 si môžete stiahnuť tu:

stiahnuť WordPress 3.8

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>