WordPress 3.6 Oscar a WordPress 3.7 Basie

Rok 2013 nám priniesol novinky v podobe vydaných verzií WordPress 3.6 a 3.7, nazvaných podľa jazzových hudobníkov Oscara Petersona a Counta Basieho. Aktuálne (december 2013) je už očakávaný WP 3.8 – v tomto článku sa však pozrieme bližšie na verzie Oscar a Basie.

WordPress 3.6. Oscar

Oscar bol vydaný 1. augusta 2013. Priniesol novú blogovo orientovanú šablónu Twenty Thirteen s moderným responzívnym dizajnom, nádhernou typografiou a špeciálnym „ikonovým“ fontom GenerIcons. Zaujímavé zmeny však prebehli aj „pod kapotou“. Podporu multimediálneho obsahu zlepšila integrácia HTML5 prehrávača audio a video súborov s využitím MediaElements.js. Vďaka novému API možno pristupovať k meta dátam audio a video súborov.

Wordpress 3.6

Nový editor zjednodušil prácu pri vytváraní vlastných menu. WordPress 3.6 potešil aj autorov ktorí získali rýchlejšie a prehľadnejšie rozhranie na správu a porovnávanie starších verzií príspevkov, a efektívnejšie priebežné automatické ukladanie rozpísaného textu. Systém uzamknutia príspevkov odteraz nedovoľuje, aby ten istý príspevok súčasne upravovali viacerí autori navzájom si prepisujúc obsah. Kompletný zoznam zmien a noviniek nájdete v kódexe WordPress 3.6.

WordPress 3.6.1 – na stiahnutie

Plnú verziu 3.6.1 si môžete stiahnuť tu:

stiahnuť WordPress 3.6.1

 WordPress 3.7 Basie

Basie vyšiel 24. októbra 2013. Najzaujímavejšou novinkou je zavedenie automatických nočných aktualizácií – malé pravidelné bezpečnostné a opravné aktualizácie si WordPress po novom nainštaluje sám. Manuálne potvrdzovanie, sťahovanie a inštalácie aktualizácií sa teda pomaly stáva minulosťou, zatiaľ to však neplatí pre aktualizácie na veľkú verziu (najbližšie WP 3.8) ani pre aktualizácie pluginov.

Wordpress 3.7

K zvýšeniu bezpečnosti webstránok s redakčným systémom WordPress prispieva aj nový systém vyhodnocovania bezpečnosti užívateľských hesiel. WordPress 3.7 zlepšuje podporu automatického stiahnutia a inštalácií jazykových balíčkov, čo určite poteší neanglických užívateľov. Ako vždy, kódex WordPress uvádza kompletný prehľad noviniek verzie WP 3.7.

WordPress 3.6.1 – na stiahnutie

Plnú verziu 3.6.1 si môžete stiahnuť tu:

stiahnuť WordPress 3.7.1

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>