WordPress 3.5 – Elvin

WordPress 3.5 nazvaný podľa džezového bubeníka Elvina Jonesa bol vydaný 11.12.2012. Prináša celý rad vylepšení systému a zaujímavých noviniek od novej šablóny až po úpravy administračného rozhrania.

Čo je nové vo verzii 3.5

Novou predvolenou témou sa stala responzívna šablóna Twenty Twelve, automaticky sa prispôsobujúca rozmerom rôznych displejov použitých návštevníkmi webu. Jednoduchá, ale veľmi elegantná šablóna poskytuje pri zobrazení wordpress webu v mobile rovnako dokonalý zážitok, ako pri zobrazení na klasických 15” – 17” displejoch.

Administračné rozhranie WordPress 3.5 prešlo optimalizáciou pre displeje s veľmi vysokým rozlíšením (HiDPI). Na podporu nových monitorov s vysokým počtom zobrazovacích bodov boli aktualizované všetky prvky a ikony rozhrania.

Vylepšené rozhranie pre správu mediálnych súborov (Media manager) zefektívnilo nahrávanie a vkladanie obrázkov. Podstatne zjednodušená je tiež možnosť tvorby a editovania galérií (drag and drop), čo je pre redakčný systém WordPress 3.5 ďaľším cenným krokom vpred.

Vo WordPress 3.5 bola sekcia Odkazy v ľavom menu administrácie pre nové inštalácie úplne odstránená. Pre tých ktorí môžu túto funkciu postrádať, je k dispozícii zodpovedajúci plugin (Link manager). Pri prechode z nižšej verzie WP s už používanými odkazmi (blogroll) zostávajú odkazy zachované.

Niektoré ďaľšie novinky WordPress 3.5 “Elvin”:

  • podpora importu príspevkov z Tumbir
  • podpora služieb SoundCloud, Slideshare a Instagram
  • nový dialóg pre výber farby

WordPress upgrade zhrnutie

WordPress 3.5 – to je v prvom rade vylepšená práca s obrázkami a galériami (ktorá doteraz nebola príliš užívateľsky priateľská), responzívna téma Twenty Twelve ktorá premení surfovanie mobilom na skutočný zážitok, a nástenka upravená pre displeje s vysokým rozlíšením (iPad a jeho Retina displej). Ďaľšie množstvo významných zmien však prebehlo “pod kapotou”, napríklad pribudla možnosť inštalácie multisite do podadresára.

 

WordPress 3.5 – na stiahnutie

Plnú verziu 3.5 si môžete stiahnuť tu:

stiahnuť WordPress 3.5

 

WordPress 3.5.1 – na stiahnutie

Plnú verziu 3.5.1 si môžete stiahnuť tu:

stiahnuť WordPress 3.5.1

 

WordPress 3.5.2 – na stiahnutie

Plnú verziu 3.5.2 si môžete stiahnuť tu:

stiahnuť WordPress 3.5.2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>