WordPress 3.3 – popis vylepšení

12. decembra 2011 nám vyšla verzia Wordpresu 3.3. Nesie označenie po saxofonistovi – Sonny Stitt. Opäť sa ukázalo, že WordPress nehodlá spať na vavrínoch a tak ako v 3.2, aj teraz prináša radu zaujímavých vylepšení.

 

Čo je nové vo verzii WP 3.3

Vynovená nástenka – ocenia ju najmä nový používatelia. Okrem privítania, tu nájdete predstavenie základných funkcií a nastavení. Bol implementovaný aj ukazovateľ s tipmi. Úplne hore, bol tiež vylepšený toolbar. Zoznámenie sa s WordPressom je teraz ešte jednoduchšie.

Drag and drop – pridávanie multimédií. Pomocou tohto vylepšenia, je možné pridávať súbory a to jednoduchým presunutím pomocou myšy,  z Vášho počítača priamo do knižnice. Pričom je jedno, či presúvate fotku, dokument alebo iný súbor.

Vysúvacie menu – slúži na prehľadnejšiu navigáciu.

Súčasné editovanie – bolo vylepšené v prípade, ak editujú stránku naraz viacerý užívatelia.

Ipad optimaliácia – administrovanie WP3.3 na Ipade a iných mobilných zariadení s dotykovou obrazovku je teraz priateľskejšie.

Tumblr importér – slúži na importovanie článkov a príspevkov z blogovacej platformy Tumblr pomocou ich API.

 

WordPress upgrade zhrnutie

Tritrojka nám prináša hlavne vylepšenia administrácia z hľadiska prehľadnosti a ľahkosti používania. Upevňuje si tak pozíciu a povesť cms systému, ktorý sa ľahko používa oproti iným podobným plaformám.

WP je preto obzvlášť vhodný pre menej skúsených internetových používateľov a pre tých, ktorý začínajú so správou web stránky. Zároveň však má všetko potrebné, na uspokojenie aj náročných používateľov, čo len potvrdil aj týmto upgradom.

 

WordPress 3.3 – na stiahnutie

Plnú verziu 3.3 si môžete stiahnuť tu:

stiahnuť WordPress 3.3

 

WordPress 3.3.1 – na stiahnutie

Bezpečnostné vydanie, ktoré opravuje 15 chýb z WP3.3. Plnú verziu 3.3.1 si môžete stiahnuť tu:

stiahnuť WordPress 3.3.1

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>