WordPress – verzia 3.2

Začiatkom júla 2011 bola vydaná nová verzia Wordpresu 3.2. Jej označenie je po pianistovi a skladateľovi menom Gershwin. Došlo k mnohým zaujímavým zmenám a novinkám, tak sa poďme na ne bližšie pozrieť.

 

Čo je nové vo verzii 3.2

Vynovená nástenka – obsah nástenky, je teraz oveľa pružnejší z užívateľského hľadiska

Editovanie článkov v celom okne – po prepnutí do tohto režimu, máte na obrazovke samostatne len celý článok. Dokonca je skrytá aj lišta na písanie a objaví sa až pod nájdení myšou nad článok. Je to výborná vec, keďže máte lepšie pohodlie pri písaní.

Zlepšená rýchlosť – widgety sa v admin panely sa načítavajú rýchlejšie.

PHP a MySQL – na bežanie wordpressu 3.2 je potrebná teraz minimálne verzia php 5.2.4 a MySQL 5.

Koniec IE6 – internet explorer 6 nie je už v novej verzii podporovaný, vďaka tomu mohli vývojári pridať nové prvky. Ešte stále mi ostáva tik, keď počujem výraz ie6, a tak som len veľmi rád, že postupne sa od neho celosvetovo upúšťa.

Rýchlejší upgrade – v predošlej verzii sa robil upgrade celého systému. Teraz prebehne už len upgrade zmenených súborov, vďaka čomu sa zvýši rýchlosť upgradu. Odpadá tak z časti problém správami súborov, keďže nemusíte upravovať práva celého wordpressu, ak si to Váš hosting vyžaduje.

Celkové zmeny – bolo zrealizovaných a vyriešených celkovo 400 zmien, opráva a vylepšení.

 

WordPress upgrade zhrnutie

Doteraz som tlačil joomlu aj do situácií, kde sa oveľa viac núkal worpdress. Verzia 3.0 ma prinútila z časti prehodnotiť názor, no a 3.2 ma definitívne presvedčila. Správa webu v 3.2 je teraz priam radosťou sama o sebe.

 

WordPress 3.2 – na stiahnutie

Plnú verziu 3.2 si môžete stiahnuť tu:

stiahnuť WordPress 3.2

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>