Webdesign slovník F – L

F

Favicon – je malá ikonka zobrazená pri webovej adrese.

Flash animácia – je animované video, ktoré je vytvorené v Adobe Flash, alebo v podobnom softvéri. Výstupný formát je swf.

Ftp – file tranfer protocol, je sieťový protokol, ktorý umožňuje presúvať súbory z jedného hostingu na druhý.

 

G

GIF - je to formát pre ukladanie obrázkov. Pomocou vhodného nástroja je možné vytvoriť aj animovaný gif obrázok.

 

H

HTML – je to značkový jazyk, pomocou ktorého sa vytvárajú webové stránky.

 

I

Internetový prehliadač – je program, pomocou ktorého je možné prehliadať webové stránky. Napr. Internet explorer, Opera, Firefox, Google chrome, Safari..

IP adresa – je to číselný kód oddelený tromi bodkami, ktorý identifikuje príslušný počítač na internete.

 

J

JavaScript – je skriptovací programovací jazyk. JavaScript sa využíva pri tvorbe web stránok.

jQuery – je JavaScript knižnica, ktorá umožňuje tvorcom webov vytvárať efekty a animácie na stránke a tiež plne dynamické weby a webové aplikácie.

Jyxo-Rank – podobne ako pagerank hodnotenie, jedná sa o hodnotenie web stránky vyhľadávačom. Hodnota uvádza ako je stránka na internete populárna. Číslo je dané počtom kvalitných odkazov na webovú stránku.

 

K

Kľúčové slová – sú slová ktoré vystihujú danú stránku. Pôvodne mali väčší význam z hľadiska vyhľadávania stránok. Dnes ich význam je takmer zanedbateľný, keďže v minulosti sa zneužívali.

 

L

Linkbuilding – je získavanie a budovanie spätných odkazov s cieľom vylepšiť pozície vo výsledkoch vyhľadávania. Linkbuilding je jeden zo spôsobov SEO offpage optimalizácie.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>