Tvorba web stránky – čo je potrebné vedieť?

Webové stránky sa stali najvšestrannejším nástrojom marketingu. Možnosti predaja výrobkov a služieb cez internet sú pri dobrých nápadoch a dostatočnom finančnom zázemí takmer neobmedzené. Vlastný web si pritom môže dovoliť doslova každý, vrátane živnostníkov a menších firiem. Ak aj vy plánujete novú webstránku, nezabudnite si ešte pred začiatkom prác premyslieť záležitosti ktoré rozhodnú o úspechu vášho projektu.

Tvorba webu

Tvorba webu

Tvorba webu si vyžaduje v prvom rade dobrý marketingový plán s merateľnými cieľmi. To neplatí len pre firemné webstránky – aj založenie osobného blogu alebo záujmového fóra by malo mať svoje zdôvodnenie a smerovanie. Súčasťou plánu firemného webu by však mal byť jasne definovaný cieľ. Napríklad „získanie 50 zákaziek ročne pre našu stavebnú firmu“, „rozbeh predaja elektroniky cez internet s obratom xy Eur mesačne“, „zdvojnásobenie obratu môjho autoservisu“.

 

 

 

Na základe marketingového plánu si zvoľte vhodnú doménu. Takú, aby vystihovala zameranie a sortiment tovaru / služieb nového webu. Pri výbere domény sa zamerajte na jej ľahkú zapamätovateľnosť, výslovnosť, „dobrý zvuk“. Aj keď môže byť užitočné mať v doméne kľúčové slová (Najlacnejsi-nabytok.sk), často je lepšie zamerať sa na budovanie značky (Kika.sk). Ak predsa len podľahnete kúzlu pomlčkových „SEO“ domén, nezabudnite si zaregistrovať aj variantu bez pomlčky.

 • TIP: ak k tomu nemáte závažný dôvod, odolajte pokušeniu použiť cudzokrajné doménové koncovky (.in, .to, .net, …) a umiestnite svoj firemný web na doméne s koncovkou .sk prípadne .comTvorba webu

Spoľahlivý webhosting je základ úspechu. Užitočný prehľad dostupnosti hostingov nájdete na http://mereni.kyblsoft.cz/. Pri výbere hostingu musíte zvážiť nasledovné parametre: koľko priestoru na serveri potrebujete, aká je rýchlosť prenosu dát na serveri (konektivita), povolené množstvo prenesených dát (traffic), e-mailové služby, dostupnosť technickej podpory, v neposlednom rade referencie a záruky. Náročnejšie je posúdenie softvérového vybavenia hostingu (OS, databázy, podpora skriptov atď.) aby váš nový web na serveri bezchybne fungoval.

 • Čo je to webhosting? Je to služba spojená s prenájmom priestoru na webovom serveri, neustále pripojenom na internet. Súčasťou webhostingu je prevádzka webovej stránky a elektronickej pošty (emailu).

 

Dobrý webdesign je ďalšia záležitosť, na ktorej sa neoplatí šetriť. Seriózny a prehľadný design webovej stránky dotvára firemnú identitu, povzbudzuje návštevníkov k nákupu, neodpútava pozornosť od dôležitého obsahu, musí sa správne zobrazovať v najpoužívanejších prehliadačoch. Trendom súčastnosti je responzívny dizajn (responsive web design). Dizajn a funkcie webovej stránky sa v ideálnom prípade na mieru prispôsobujú marketingovému zámeru.

Aké webové stránky potrebujete?

Tzv. statické webové stránky sú vhodné predovšetkým pre jednoduché weby nevyžadujúce časté zmeny obsahu. Ich výhodou sú minimálne nároky na hosting, rýchle načítavanie. Pre zložitejšie weby (a webstránky s častou aktualizáciou obsahu) je vhodnejšie využiť niektorý z obľúbených redakčných systémov na tvorbu a správu webových stránok (Joomla, WordPress, PrestaShop). Vďaka redakčnému systému ľahko svojpomocne upravíte obsah, vzhľad a funkcie vášho webu, blogu alebo eshopu.

Internetové obchody a špecializované portály si často vyžadujú doladiť alebo vytvoriť niektoré funkcie na mieru. Nejedná sa pritom len o importy a exporty produktov, implementáciu komentárov, hodnotení a sociálnych prvkov alebo prepojenie s platobnými a splátkovými systémami, ale aj o unikátne riešenia akými sú rezervačné systémy a iné špeciálne aplikácie. Web na mieru môže získať oproti bežným „krabicovým“ webom nezanedbateľné výhody vďaka dokonalému prispôsobeniu potrebám vášho biznisu.

Potrebujete vytvoriť nový web?

Nemusíte sa zaoberať technickými detailami tvorby webstránok, výberom správneho hostingu, nastaveniami domény alebo voľbou vhodného redakčného systému. Poradíme vám, navrhneme ideálne riešenie a zabezpečíme tvorbu webstránky vrátane zaujímavého dizajnu, kvalitného hostingu, sprevádzkovania emailov. V prípade záujmu zabezpečíme optimalizáciu pre vyhľadávače (SEO) alebo sa postaráme aj o redesign vášho existujúceho webu. Kontaktujte nás – tešíme sa na spoluprácu..!

3 odpovede na Tvorba webu – help

 • Spätné upozornenie: Tvorba www - vytváranie web stránok - www stránky tvorba | webdesign

 • Jozef Vaško povedal:

  Dopyt na ponuku pre tvorbu resp. redizajn web stránky (www.cdservices.sk):
  Stránka terajšia bola vytvorené v službe webnode v staršej verzii cms systému bez responzívneho dizajnu. Potrebný redizajn pri zachovaní zobrazovania pri zadaní kľúčových slov vo vyhľadávaní hlavne na Google.
  1. Piroritné je zachovanie zobrazovania na prvej stránke vyhľadávača google pri zadaní kľúčových slov vo vyhľadávaní.
  2. Redizajn pôvodnej web stránky na novší vzhľad s responzívnym dizajnom pre všetky typy zariadení.
  3. Podstatné je, aby sme si po vytvorení webu mohli a vedeli spravovať a aktualizovať jednoduchým spôsobom web.
  4. Podstatná je textová časť, kde je veľa odborných informácií a textov k colnej a daňovej problematike.
  5. Nevyhnutné je, aby sme mohli prispôsobovať a meniť texty a pridávať aktuality a nové informácie, meniť ponuku seminárov a kurzov a ich aktualizovať.
  6. Formuláre: pre prihlásenie k odberu newsletteru, kontaktný formulár, on-line prihláška na odborné semináre a kurzy.
  7. Jazykové mutácie – doposiaľ mám v EN a RU, zvažujeme, že ponecháme len SK verziu.
  8. Používame, nie však nejako aktívne FB, ale ten je pod mojím osobným kontom, asi by bolo vhodné vytvoriť nové a samostatné konto pre firmu.
  9. Máme registráciu na Google Maps, ktorú aktualizujeme.
  10. Podmienka – potrebujem mať prístup k prehľadom o štatistikách návštevnosti webu.
  11. Sekundárne vytvorenie stránky na Google a FB.
  12. Farba webu do modra, ev. žltá farba.

  Očakávame predbežnú cenovú ponuku na tvorbu webu, ktorý bude oslovovať našich klientov pre oblasť poskytovania služieb colného a daňového poradenstva (spotrebné dane a DPH – v súvislosti so zahraničným obchodom extra/intra komunitárneho). Nič nepredávame, nič nenakupujeme, poskytujeme služby poradenstva a konzultácií, zdôrazňujem to preto, aby web bol takto zameraný a aj celkovo ladený.
  Ste plátcami DPH?

 • RosellaBiggie povedal:

  Hi blogger, i’ve been reading your posts for some time and I really like
  coming back here. I can see that you probably don’t make money
  on your page. I know one interesting method of earning money, I think you
  will like it. Search google for: dracko’s tricks

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>