Responzívny dizajn pre váš web

Web stránky pre  tablety, smartfóny, mobily…

Responzívny web dizajn je logickou odpoveďou na široké spektrum zariadení, pomocou ktorých možno surfovať po internete. Neustále narastá počet prístupov na web z inteligentných mobilných telefónov a tabletov využívajúcich iné rozlíšenie displeja ako klasické notebooky a PC. Vďaka responzívnemu dizajnu sa váš web zobrazí návštevníkom v plne funkčnom stave a bez potreby horizontálneho scrollovania prakticky na akomkoľvek displeji.

 

 

Čo je to responzívny dizajn

Responzívny web dizajn sa automaticky prispôsobuje šírke displeja na ktorom je daný web zobrazovaný. Podľa toho v akom rozlíšení je responzívny web zobrazený, sa jednotlivé prvky webu premiestnia alebo na malom displeji sa dokonca skryjú (pre lepšiu prehľadnosť). Výsledkom je maximálny komfort pre návštevníkov webu bez ohľadu na typ použitého zariadenia (mobil, tablet, PC).
Tvorba webu a mobilné aplikácie

Ako funguje resposnzívny design

Za “tajomstvom” responzívneho dizajnu nie je v princípe nič viac ako flexibilná štruktúra webu (založená na mriežkach), flexibilné obrázky a štýlovanie HTML dokumentu pomocou Media Queries. Rozmerová prispôsobivosť responzívneho webu a jeho jednotlivých prvkov sa dosahuje definovaním šírok v percentách, Media Queries umožňujú detailne doladiť celkový vzhľad webu v závislosti na šírke displeja.

Mobilná verzia webu

Responzívny web sa správne zobrazí aj v mobilnom telefóne s rozlíšením napr. 320 x 480 alebo dokonca 240 x 320 pix. Z dôvodu lepšej prehľadnosti na malom displeji mobilu sú v takomto prípade niektoré elementy webu upravené, presunuté alebo skryté pri zachovaní plnej funkčnosti webu. Responzívny web tak plnohodnotne nahrádza riešenie keď sa popri klasickej webstránke zvlášť vytvárala mobilnú verzia webu.

Spravíme vám responzívny web

Získať návštevníkov na webstránku nie je jednoduchá ani lacná záležitosť. Preto je dôležité vytvoriť im dôveryhodné, pohodlné a prehľadné webové prostredie v ktorom ochotne konvertujú na zákazníkov :) a budú sa tam radi vracať. Nestrácajte návštevníkov a zákazníkov len preto, že nemáte web optimalizovaný pre mobily alebo tablety. Kontaktujte nás – navrhneme vám moderný responzívny dizajn ktorý posunie vašu webstránku na vyššiu úroveň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>