Potrebujem eshop?

Ponúkame Vám profesionálne web stránky za výborné ceny.

Webstránka od 160 €   Redakčný systém od 240 €    E-shop od 260 €

 

Každý či už začínajúci, alebo skúsený profi obchodník vie, že podpora predaja je veľmi dôležitá. A viac menej ide ruka v ruke s marketingom, nech je jeho biznis vedený akýmkoľvek produktom či službou. Môžu to byť služby maséra, kozmetického alebo kaderníckeho salónu, prípadne tovar kde môžeme určiť fixnú sadzbu, ak nie za kus tak za mernú jednotku (kilo, meter, …).

Eshop a jeho použitie

Eshop je špecifický element virtuálneho sveta, ktorý rúca pomyselnú stenu medzi dodávateľom a odberateľom. Eshop nieje nič iné ako virtuálny obchod plný tovaru, služieb a možností… Nemusím to príliš rozoberať, vieme, že ľudia sú rôznej povahy. Jeden človek je odvážny a vrhá sa hlavou do všetkého čo ho napadne, iný je zas  hanblivejší alebo opatrnejší.

Eshop - tvorba web stránok

Eshop môže byť stavaný pre každého či už odvážneho alebo opatrnejšieho. Môžete ho mať na hranie popri svojej práci alebo ako rozbeh či podporu predaja svojho začínajúceho prípadne už existujúceho biznisu. Eshop nám ponúka veľa možností a pomerne dobrý komfort pri plnení nášho sna.

Triedenie tovaru do kategórií a podkategórií, podobne ako to je v kamennom obchode do poličiek. Pre začínajúceho predajcu je výhodnejšie podporiť svoj predaj eshopom ešte pred samotnou kamennou prevádzkou, nakoľko je to aj finančne menej náročné.

Rozbehnúť biznis môžete vo virtuálnom svete a popri tom si v pokoji hľadáte vhodné priestory pre vašu kanceláriu alebo obchod.

Výhody eshopu pre vašich zákazníkov:

 • otvorený 24 hod. a 7 dní v týždni
 • o radu vás môžu kontaktovať viacerými spôsobmi (kontaktný formulár, telefon, email, livechat,…)
 • možnosť výberu dopravy (kuriér, pošta, osobne)
 • rôzne možnosti platby, podľa potrieb zákazníka
 • mnoho iných

Výhody eshopu pre vás:

 • môžete robiť niečo iné zatiaľ, čo eshop pracuje pre vás
 • je moderná doba, emaily si nastavíte na telefóne a tak ste stále online
 • objednávky vybavíte a pripravíte na odoslanie v kľude a bez stresu
 • sklad tovaru môžete mať aj externý a priamo z tade posielať zákazníkov
 • ceny, tovar, tovar, to všetko môžete meniť oveľa rýchlejšie ako v kamennom obchode
 • redakčný systém eshopu, Vám umožňuje veľmi flexibilne meniť vzhľad obchodu

Vytvorenie internetového obchodu

Kvalitný eshop je možné postaviť aj na open source CMS a jeho cena je potom výrazne nižšia. V takto postavenom eshope viete tvoriť kategórie, podkategórie, zadávať produkty,… V produktoch môžete mať viaceré obrázky, ktoré lepšie predajú váš tovar, pretože ho bližšie špecifikujú zákazníkovi, plus niektoré detaily tovaru.

Avšak treba si uvedomiť ako sa chcem prezentovať na trhu a akým spôsobom budem budovať svoju značku, ktorá je alebo bude mojou vizitkou vo svete biznisu a hlavne medzi ľudmi. A tu prídu otázky, ktoré je nutné si položiť ešte pred výberom samotného eshopu.

 • Kto je moja cieľová skupina?
 • Ako bude vyzerať môj obchod?
 • Aké farby použijem?
 • Aké funkcue očakávam od svojhou eshopu?

V dnešnej dobe to je pomerne jednoduché. Ľudia z odboru vám vždy ochotne poradia a pomôžu so samotným výberom, vzhľadom, nastavením a aj naplnením vášho eshopu.

Nastavenie eshopu

Nastavenie každého eshopu umožňuje pri objednávke výber: zákazníka registrovať alebo mu dovoliť nakupovať bez registrácie. Osobne odporúčam aby sa vám zákazník registroval a prípadne, ak si to želá, tak zadal aj svoj dátum narodenia. Dôvod je veľmi jednoduchý. Pri štatistike jeho nakupovania viete ľahko určiť čo by ho potešilo a môžete mu v jeho sviatok ako ďalšiu podporu predaja a budovania vzťahu so zákazníkom poslať milý darček zadarmo z vášho eshopu.

Ďalej pre registrovaných zákazníkov môžete nastaviť skupinové zľavy a tým tiež budovať vzťah so zákazníkmi. V prípade podpory kamennej predajne môžete v doprave nastaviť prevzatie na predajni a pri platbách nastaviť tiež platbu na predajni pri prevzatí tovaru a neúčtovať tak žiadny poplatok, čím vám môže odpadnúť aj časť nákladov na dopravu.

Samotný eshop je vhodný teda nielen na podporu predaja vašich tovarov a služieb, ale bude fungovať, v prípade ak je dobre nastavený, aj ako nástroj na budovanie vzťahu so zákazníkom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>