Joomla verzia 2.5

24.01.2012 vyšla nová vezia Joomla 2.5. Na rozdiel od predchádzajúcich bezpečnostných vydaní 1.7.1 – 1.7.3 nám Joomla 2.5 prináša aj veľa nových funkcionalít.

Čo nám prinášala Joomla 2.5

Podpora databáz

Podpora databázSkvelá správa, Joomla okrem MySQL databázy, teraz podporuje aj MS SQL a PostgreeSQL. Joomla drivery boli prepísané a vďaka tomu môžu pracovať s rôznymi databázami. V nasledujúcom release sa môžeme dokonca tešiť na podporu Oracle, SQlite a PDO driverov.

Ďalšou skvelou novinkou je, že upgrade databázy je konečne možné vykonať v admine pomocou tlačítka – fix database version. Toto vylepšenie je dôležité pre tých, ktorý robia manuálny upgrade súborov joomly cez ftp. Doteraz po upgrade súborov bolo potrebné vykonať aj manuálne aktualizáciu databázy, kde sa ľahko mohla stať chyba.

Vylepšené vyhľadávanie

V novej verzii je vylepšené vyhľadávanie. Výsledky vyhľadávania sú teraz ovplyvňované podľa predchádzajúcich hľadaných výrazov a ich počtom hľadania. Joomla vyhľadávania poskytuje alternatívne výrazy a slovné spojenia, podobne ako google. Výsledkom je oveľa rýchlejšie vyhľadávanie..

CAPTCHA power!

CAPTCHA plugin je teraz súčasťou jadra. To znamená, že ho môžete využite na rôzne typy formulárov. Najčastejšie použite má však pri registrácii nových používateľov. CAPTCHA nastavíte v časti – User manager – option. Ďalej je potrebné na stránke www.google.com/recaptcha získať kľúč pre spustenie.

Novinky v admine

joomla 2.5.

  • Obrázky a menu linky – toto vylepšenie Vám umožní nastaviť editor v administrácii a nastaviť len to čo potrebujete pre písanie článkov. Je to šikovné najmä v prípadoch, keď stránku editujú viacerí autory.
  • Vlastné textové filtre – pomocou tohoto vylepšenia môžete vytvárať Váš vlastný blacklist, čo je omnoho jednouduchšie, keďže sa teraz volia len zakázané atrubúty.
  • Nové menu je teraz priamo linkované s modulmi – vo verzii 1.6 a 1.7 vznikali miestami problémy bez tohoto a táto odstránila tento preblém.
  • Správca jazykov – teraz  je možne cez admina vykonávať menšie zmeny v jazykoc, napr.: label, tooltip alebo emailových notifikácií.
  • Flexibilné poradenie feedu noviniek – môžete si vybrať poradie položiek feedu – najnovšie alebo staršie skorej.
  • SEO: languagecode – upozorní vyhľadávacie roboty na daný jazyk a krajinu..
Poslednou skvelou správou je, že Joomla 1.7 templaty sú kompatibilné s novou joomla 2.5.

Joomla 2.5 – na stiahnutie

stiahnuť Joomla 2.5

 

Joomla upgrade z 1.7.3 na 2.5 – na stiahnutie

Upgrade z 1.7.3 na Joomla 2.5 si môžete stiahnuť tu:Upgrade z 1.7.3 na verziu Joomla 2.5 na stiahnutie

 

2 odpovede na Joomla 2.5

  • Janet povedal:

    ish ish ish… tak baiknya samakan dgn maria ozawa ni. aku budak baik tak suka menda2 camni. aku bekas pengawas pestpruakaan.

  • Hi Dr Steve, it’s always a pleasure receiveing your mails and your movies with all useful tips. And your entusiasm!! Wow!I just want to take the oportunity to ask if you have any recommendations for my son who has a sholder that keeps popping out of place. He is hypermobile and I assume he needs to strenghten the muscles around the sholder to prevent that from happening. Is there any particular excersices that pinpoint the sholder area?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>