Joomla verzia 1.7

19.8.2011 vyšla joomla 1.7. Viditeľných noviniek priniesla oproti predchádzajúcej verzii veľmi málo. Jedná sa hlavne o bezpečnostný release. Verzia 1.6 mala dosť veľa bezpečnostných chýb a častokrát bola napádaná. Poďme sa bližšie pozrieť čo nám teda 1.7. prináša.

 

Čo je nové vo verzii 1.7

Updatevanie joomly – v správcovi rozšírení v časti aktualizácia bola pridaný nový “updater”, ktorý možňuje realizovať update na jeden klik. Táto možnosť, tak nahrádza manuálne updatovanie cez ftp a ručné updatovanie updatovanie sql tabuliek. Nie však vždy je možné využiť túto funkciu. Záleží od webhostingu na ktorom beží Vaša joomla. Preto by som na klasické ručné updatovanie nezanevrel v prípade problémov.

Viac-jazyčné stránky – multi-jazičné vylepšenie, teraz umožňuje priamo priradiť k jednotlivým položkám menu rôzne jazkové mutácie.

Vyhľadávacie menu – možnosť vytvoriť vyhľadávacie menu s preddefinovým vlastnosťami.

Lepšie ukážky kódu – umožňujú tak developerom ľahšie vytvárať vlastné rozšírenia.

Validácia formulára – možnosť automatickej validácie formulára. Je to ochrana pred hackermi, aby nevkladali do formulárov invalidné dáta.

 

Nový cyklus vydávania verzií

Joomla doteraz nemala pravidelné vidávanie nových verzií. Od verzii 1.7 je zavedený cyklus pravidelného vydávania nových verzií. A to následovne:

  • vydávanie s krátkou podporou – každých 6 mesiacov
  • vydávanie s dlhou podporou – každých 18 mesiacov

 

Joomla 1.7 – na stiahnutie

Plnú verziu Joomla 1.7 si môžete stiahnuť tu:stiahnuť Joomla 1.7

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>