HTML typy – video a hudba

Návody na vloženie videa a hudby na web stránku pomocou HTM5. Spôsob, ako zabezpečiť, aby video a hudba boli korektne zobrazené vo všetkých hlavných webových prehliadačoch.

HTML typy – video a hudba

Vloženie videa na stránku

Pred html5 nebol definovaný štandard vloženia videa na stránky. Vkladanie videa pred nástupom html5 štandardu, bolo zväčša riešené pomocou pluginov, ako napr. flash.

S html5 je tu elegantný spôsob ako vložiť video na stránku. Video je potrebné uložiť vo formátoch .mp4 a .ogg, aby bolo zabezpečené jeho zobrazenie vo všetkých hlavných prehliadačoch. Na webe existuje niekoľko voľne dostupných riešení, ako zdarma prekonvertovať video z rôzneho formátu do požadovaného.

<video width=”360″ height=”280″ controls=”controls”>
<source src=”nazov_videa.mp4″ type=”video/mp4″ />
<source src=”nazov_videa.ogg” type=”video/ogg” />
Váš internetový prehliadač nepodporuje video element.
</video>

Vloženie hudby na stránku

S hudbou ide o obdobnú situáciu ako pri vložení videa. S html5 si vystačíte s <audio> tagom. Taktiež pre optimalizovanie zobrazenie vo rôznych prehliadačoch, uložte Vaše audio zároveň do formátu .ogg a .mp3.

 

<audio controls=”controls”>
<source src=”nazov_hudby.ogg” type=”audio/ogg” />
<source src=”nazov_hudby.mp3″ type=”audio/mpeg” />
Váš internetový prehliadač nepodporuje zvukový element.
</audio>

 

Tvorba video stránky a hudobnej stránky

Potrebujete umiestniť na Váš web video alebo hudbu, prípadne zrealizovať web stránku s audio/video zameraním? Kontaktuje nás a ponúkneme Vám riešenie a cenu na mieru.

Bezplatná cenová ponuka

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>