Google analytics – nová verzia

Webdesignéri a webdeveloperi, ktorí používajú google analytics, si už istotne vyskúšali vo Svojom google analytics účte, jeho novú verziu. Do konca roka 2011 je stále možné používať aj starú verziu, no od začiatku roka, bude v prevádzke už len nová.

google analytics logo

V tomto článku si bližšie predstavíme v čom sa líši nová verzia od starej a aké sú jej hlavné výhody. Mne osobne trvalo istý čas zvyknúť si na novú, no nová verzia je omnoho flexibilnejšia a má nové zaujímavé funkcionality:

 

1. Prehľad www stránky v reálnom čase

Výborná funkcionalita, ktorá Vám len s pár sekundovým oneskorením, ukazuje prehľad o zvolenej stránke. Na tento prehľad sa dostanete:

  • kliknutí na profil webovej stránky
  • záložka domov
  • klik – v reálnom čase

google analytics - prehľad web stránky v reálnom čase

Okrem online počtu návštevníkom na www stránke a základných informácií o nich, si môžete pozrieť údaje ako: poloha návštevníka, zdroj návštevníka, a obsah na ktorom sa práve nachádzajú.

 

2. Viackanálové zúženia web stránky

Ďalšia sofistikovaná funkcionalita, ktorá je vhodná najmä pre majiteľov internetových stránok. Pomocou nej, môžete zistiť správanie sa zákazníkov za posledných 30 dní, pred tým ako sa rozhodli uskutočniť samotný nákup. Budete tak mať prehľad o zákazníkoch: z kade prišli, z akých stránok, platených alebo neplatených, sociálnych sietí atď…

 

 

Na základe týchto údajov môžete zistiť slabé a silné miesta danej www stránky a reklamy. Následne  môžete optimalizovať danú stránku, alebo reklamnú kampaň. Viac-kanálové zúženia sa nachádzajú v štandardných prehľadoch, v časti konverzie.

 

3. Prehľady mobilných zariadení pri návšete web stránky

Postupne aj slovenský internetový užívatelia, používajú vo väčšej miere, na prehliadanie webových stránok rôzne mobilné zariadenia. V časti štandardné prehľady – mobil, si môžete prezrieť, koľko z celkového počtu návštevníkov prišlo na stránku pomocou mobilného zariadenia.
Prehľady mobilných zariadení
Opäť na základe týchto údajov, je potom možné vykonať optimalizáciu www stránok, pre dané najpoužívanejšie zariadenia a najpoužívanejšie rozlíšenia užívateľov.

 

4. Vizualizácia toku návštevníkov www stránky

Snáď jedna z najlepších nových funkcionalít v novej google analytics verzii. Pomocou tohto nástroja, vidíte v prehľadnej a pekne grafickej forme, pohyb návštevníkov po Vašej stránke.

Môžete tak odhaliť slabé miesta, alebo získať pohľad užívateľov, akým spôsobom sa najčastejšie dostávajú k objednávke a následne tak optimalizovať web stránku.

 

 

 

Jedna odpoveď na Google analytics – new

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>